Ściany zewnętrzne

BASENY Z KONTENERÓW MORSKICH malowane są na dowolny kolor z palety RAL.

BASENY MODUŁOWE MODU POOLS mają unikalną cechę personalizacji ścian zewnętrznych. Dzięki niej dopasujecie Państwo zewnętrzny wygląd basenu  do otoczenia.

Standardowym materiałem wykończeniowym jest płyta warstwowa z rdzeniem z piany PUR lub europejskie drewno naturalne.

Dodatkowo oferujemy:

  • Beton architektoniczny
  • Termo drewno
  • Deski lub lamele kompozytowe
  • Drewno Egzotyczne
  • Panele stalowe – lakierowane proszkowo
  • Panele ze stali kortenowskiej
  • Płyty HPL
  • Gresy lub Spieki kwarcowe

Wybierając odpowiednie materiały, możemy uzyskać bardzo ekskluzywny, nowoczesny efekt, który wkomponuje basen w otaczający go ogród i dopasuje go do już istniejącej bądź zaplanowanej architektury.

Wykończenie korony i schodów wejściowych basenu

Decydując się na zakup basenu INFINTY POOLS wybieracie Państwo wysoką jakość.

Już w standardzie nasze baseny wykończone są deską kompozytową TREX USA, Jest to deska klasy PREMIUM, której powłoka jest odporna na blaknięcie, przebarwienia, zadrapania, pleśń czy owady.

Opcjonalnie oferujemy wykończenie basenów deskami MILLBOARD UK.  Jeśli szukacie Państwo produktu który wygląda jak naturalne drewno ale nie wymaga prac konserwacyjnych, to ten rodzaj wykończenia jest dla was.

Jest to produkt innowacyjny na skalę światową, pokryty powłoką elastyczną Lastane o dużej odporności na ścieranie oraz naturalnej, niezwykle realistycznej fakturze drewna. Realistyczny wygląd desek uzyskiwany jest przez użycie ręcznie robionych matryc prawdziwego drewna. Dodatkowo druga warstwa koloru jest zawsze nanoszona ręcznie przez co deski mają niepowtarzalny charakter. Deski te nie wymagają konserwacji, są antypoślizgowe oraz są odporne na rozwój glonów i promieniowanie UV. Rdzeń deski to mieszanka pianki poliuretanowej połączonej z włóknem szklanym dzięki czemu, deski są lekkie i tylko nieznacznie nagrzewają się na słońcu

Kształt niecki

Wszystkie baseny INFINITY POOLS, zarówno baseny z nowych kontenerów morskich jak i baseny modułowe MODU POOLS, występują w kilku podstawowych wersjach. Każdy model oferuje nieco inny kształt niecki basenowej. Na specjalne życzenie klienta jest możliwość dostosowania oferowanego przez nas kształtu do indywidualnych oczekiwań. W takiej sytuacji prosimy o kontakt w celu uzgodnienia możliwości wykonania zmian oraz czasu ich realizacji.

Folie basenowe

Baseny kontenerowe oraz baseny modułowe produkowane przez INFINITY POOLS wyposażane są w folie basenowe renomowanego producenta RENOLIT. Daje to nam, jak i użytkownikom naszych basenów gwarancję najwyższej jakości i bezproblemowej eksploatacji nawet przez 10 lat.
Oferujemy następujące rodzaje folii:
RENOLIT ALKORPLAN 2000 – są to jednokolorowe, pokryte ochronnym lakierem folie basenowe o grubości 1,5mm. Dostępne kolory to: biały, piaskowy, jasny niebieski, adriatycki niebieski, karaibski zielony, jasny i ciemny szary.
RENOLIT ALKORPLAN TOUCH – są to folie basenowe o grubości 2mm , podwójnie lakierowane, z wyczuwalną strukturą 3D, z nadrukowanymi wzorami inspirowanymi naturą, przypominającymi naturalne kamienie. Dostępne wzory: Origin-granit, Prestige – szary kamień, Sublime- jasno brązowy- wapienny kamień, Vanity – biały marmur, Elegance – ciemny, antracytowy kamień, Relax – piasek, Authentic – rustykalna mozaika różnych odcieni brązowego kamienia.

OŚWIETLENIE

W każdym naszym basenie standardowo zainstalowane jest oświetlenie LED emitujące światło w kolorze białym. Zasilane jest ono bezpiecznym napięciem 12V z basenowego transformatora zainstalowanego w maszynowni basenu. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie stosowane w basenach, dodatkowo bardzo energooszczędne.

Opcjonalnie dostępne jest oświetlenie LED RGB. Są to lampy sterowane radiowo które pozwalają na wybór 1 z 16 trybów pracy. Różnokolorowe oświetlenie LED dodaje atrakcyjności i uroku basenowi, tworząc ciekawe i dynamiczne efekty świetlne. Dzięki niemu mamy wiele możliwości, takich jak stworzenie romantycznej atmosfery wieczorem, uzyskanie relaksującego efektu lub stworzenie klimatu zabawy i niezapomnianych wspomnień podczas imprezy.
Warto też zauważyć, że różnokolorowe oświetlenie LED w basenie jest atrakcyjne i imponujące dla gości, dodając uroku i elegancji każdemu wydarzeniu.

W basenach modułowych MODU POOLS mamy możliwość zainstalowania oświetlenia w dowolnej ścianie basenu. Jest to ogromna zaleta ponieważ w zależności od ustawienia basenu w naszym ogrodzie lub przy naszym tarasie, będziemy mogli dopasować kierunek padającego światła tak aby oświetlało ono pięknie basen i nie raziło przebywających w otoczeniu użytkowników.

FILTRACJA WODY BASENOWEJ

Zainstalowanie dobrego systemu filtracyjnego w basenie jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa na jakość wody w basenie oraz bezpieczeństwo korzystających z niego osób. Uważamy, że warto zainwestować w markowe, wysokiej jakości komponenty do systemu filtracyjnego z kilku powodów: System filtracyjny usuwa zanieczyszczenia z wody basenowej, takie jak bakterie, wirusy, glony i zanieczyszczenia organiczne, które wpływają na jakość wody. Wybór komponentów dobrej jakości może pomóc w utrzymaniu wody w czystości i zapobieganiu chorobom, które mogą się rozprzestrzeniać poprzez wodę.
System filtracyjny składający się z markowych komponentów, może pomóc również w oszczędzaniu czasu i kosztów, ponieważ pozwala na utrzymanie wody w czystości, co oznacza, że ​​mniej czasu i pieniędzy jest potrzebnych na konserwację basenu.
Markowe komponenty filtracyjne są zazwyczaj bardziej trwałe i niezawodne niż ich tańsze odpowiedniki. Dzięki temu można uniknąć częstych napraw i wymiany podzespołów, co ostatecznie prowadzi do oszczędności czasu i pieniędzy.

Najważniejszymi elementami systemów filtracyjnych w basenach są pompy cyrkulacyjne oraz filtry.
Poniżej przedstawiamy krótki opis funkcji jakie pełnią te komponenty i jak istotną rolę pełnią w układzie.

Pompa cyrkulacyjna

Użycie wysokiej jakości pompy cyrkulacyjnej w basenie jest niezwykle istotne, ponieważ ma wpływ na efektywność i skuteczność całego systemu filtracji. Pompa cyrkulacyjna jest sercem układu filtracji, ponieważ odpowiada za przepływ wody przez filtr i powrót do basenu. Jeśli pompa jest słaba lub nie jest wystarczająco wydajna, może to powodować niepełne oczyszczenie wody i niezdrowe warunki w basenie. Woda może zawierać zanieczyszczenia i bakterie, co zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników. Natomiast, gdy używana jest wysokiej jakości pompa cyrkulacyjna, woda jest dokładnie i szybko przepuszczana przez filtr, co zapewnia skuteczną filtrację i utrzymanie czystej i bezpiecznej wody w basenie. Wydajna pompa także zwiększa wydajność filtra i zmniejsza czas potrzebny na jego czyszczenie, co oznacza mniejsze koszty i mniejsze zużycie energii. Dobra jakość pompy cyrkulacyjnej jest gwarancją długiej żywotności i niezawodności całego systemu filtracji, co oznacza, że nie trzeba będzie martwić się o jej wymianę w krótkim czasie.
Z tych powodów w naszych basenach instalujemy pompy cyrkulacyjne niemieckiej marki SPECK. Są to sprawdzone produkty najlepszej jakości, które działają bezawaryjne w naszych basenach od lat.


Profesjonalny filtr piaskowy

Profesjonalny filtr piaskowy to jeden z najczęściej stosowanych typów filtrów w instalacjach basenowych. Zasada jego działania polega na wykorzystaniu wkładu filtracyjnego wypełnionego specjalnym piaskiem filtracyjnym.
Woda z basenu jest pompowana przez filtr i przepuszczana przez wkład filtracyjny, gdzie zanieczyszczenia i bakterie są usuwane. Piasek filtracyjny działa jak gęsta siatka, która zatrzymuje zanieczyszczenia i bakterie, a oczyszczona woda jest powracana do basenu. W miarę użytkowania, brudne cząstki i bakterie gromadzą się na powierzchni piasku filtracyjnego, wtedy filtr jest oczyszczany przez operatora basenu, aby zachować jego skuteczność.
Proces oczyszczania polega na odwróceniu kierunku przepływu wody przez filtr i wprowadzeniu wody powrotnej w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu podczas filtrowania. To powoduje, że brudne cząstki i bakterie są usuwane z powierzchni piasku filtracyjnego. Po zakończeniu procesu oczyszczania kierunek przepływu wody jest ponownie ustawiany w kierunku filtrowania, a filtr jest gotowy do dalszego działania.
Profesjonalne filtry piaskowe są skuteczne i trwałe, a także łatwe w obsłudze. Są one również bardziej ekonomiczne niż inne typy filtrów, takie jak filtry ze światłem UV czy filtry z węglem aktywnym. Dlatego filtry piaskowe są dobrym wyborem dla właścicieli basenów, którzy chcą zapewnić sobie i swoim bliskim czystą i bezpieczną wodę.
W naszych basenach znajdziecie Państwo markowe filtry hiszpańskiego producenta IML. Podobnie jak stosowane przez nas pompy cyrkulacyjne SPECK, filtry IML działają w naszych basenach bezawaryjnie, zapewniając krystaliczną wodę w basenie.

W basenach INFINITY POOLS stosujemy kilka metod uzdatniania wody.

Automatyczny system dozujący

Pierwszą, i zarazem najskuteczniejszą metodą jest zastosowanie automatycznej stacji dozującej. Umożliwia ona utrzymanie stałych poziomów chloru i pH w wodzie basenowej, co jest kluczowe dla utrzymania czystości wody i zapobiegania rozwojowi chorobotwórczych bakterii, grzybów i wirusów. Dzięki automatycznemu systemowi dozującemu właściciele basenów nie muszą regularnie monitorować poziomu pH i chloru, co znacznie ułatwia utrzymanie czystości wody i minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia. Działnie tych urządzeń opiera się na pomiarze poziomu chloru i pH w wodzie basenowej za pomocą specjalnych czujników, a następnie na automatycznym dozowaniu odpowiednich ilości środków chemicznych, aby utrzymać poziomy tych parametrów na właściwym poziomie.

Automatyczny system dozujący składa się z kilku podstawowych elementów:

Czujnik pH – służy do pomiaru poziomu pH w wodzie basenowej. (UWAGA, należy pamiętać że jest to element pomiarowy, i producent nie obejmuje go gwarancją. Żywotność tego elementu może wynosić od 6 do 18 msc)
Czujnik chloru – służy do pomiaru poziomu chloru w wodzie basenowej. (UWAGA, należy pamiętać że jest to element pomiarowy, i producent nie obejmuje go gwarancją. Żywotność tego elementu może wynosić od 6 do 18 msc)
Regulator pH – jest to urządzenie, które kontroluje pH wody basenowej i dostarcza odpowiednią ilość kwasu lub alkalicznej substancji w celu utrzymania właściwego poziomu pH.
Dozownik chloru – jest to urządzenie, które dostarcza odpowiednią ilość chloru do wody basenowej w celu utrzymania właściwego poziomu.
Kontroler – jest to urządzenie, które odczytuje wyniki pomiarów z czujników i steruje regulatorami pH i dozownikami chloru w celu utrzymania odpowiednich poziomów pH i chloru w wodzie basenowej.


Półautomatyczny dozownik chloru

Półautomatyczny dozownik chloru jest urządzeniem służącym do dodawania chloru do wody basenowej w celu utrzymania właściwego poziomu dezynfekcji. Działanie półautomatycznego dozownika chloru opiera się na zasadzie dyfuzji – chlor jest stopniowo uwalniany z tabletek umieszczonych w pojemniku, który znajduje się w dozowniku. Woda przepływa przez pojemnik, a chlor stopniowo się uwalnia i rozpuszcza w wodzie.
Ilość chloru wpływającego do basenu regulujemy za pomocą zaworu, którym zmieniamy wielkość przepływu wody przez pojemnik.
To rozwiązaniem posiada trzy bardzo istotne zalety.
Ze względu na dużą pojemność zbiornika na tabletki – 3kg, można go uzupełniać raz na kilka tygodni.
Dzięki płynnej regulacji przepływu możemy kontrolować ilość dozowanego chloru Prosta budowa czyni go urządzeniem praktycznie bezawaryjnym.
Koszt inwestycji jest bardzo mały w porównaniu do automatycznego systemu dozującego.

Na indywidualne zamówienie klienta możemy wykorzystać inne rozwiązania uzdatniające wodę, jak np. elektrolizery lub lampy UV.

Ogrzewanie wody basenowej w naszym środkowo europejskim klimacie jest bardzo ważne, ponieważ woda w basenie może być zbyt zimna do komfortowego korzystania przez większość roku. W okresie letnim woda może osiągnąć temperaturę nawet do 25-30 stopni Celsjusza, jednak w pozostałych miesiącach może być zbyt zimna do pływania i relaksu. Ogrzewanie wody basenowej umożliwia wydłużenie sezonu basenowego, nawet do 8-9 miesięcy w roku, co zwiększa korzyści z posiadania basenu.

Pompy ciepła

Zastosowanie basenowej pompy ciepła to jedno z najlepszych rozwiązań do ogrzewania wody basenowej. W porównaniu do innych metod, takich jak elektryczne, pompy ciepła oferują wiele korzyści.
Po pierwsze, basenowe pompy ciepła są bardzo efektywne i energooszczędne. Wykorzystują one energię cieplną zawartą w powietrzu, ziemi lub wodzie, aby ogrzewać wodę basenową. Dzięki temu, że pobierają ciepło z otoczenia, a nie produkują je, zużywają nawet do 80% mniej energii w porównaniu do innych metod ogrzewania basenu.

W INIFNITY POOLS stosujemy niezmiennie basenowe pompy ciepła marki HEWALEX. Ich ogromnym atutem oprócz cichej, niezawodnej pracy jest okres gwarancji wynoszący aż 4 lata. Jest to bardzo istotny czynnik gdyż gwarantuje on nam, że inwestycja w basenową pompę ciepła na pewno się zwróci, a także stanowi on zapewnienie o wysokiej jakości produktu. Instalowane przez nas pompy posiadają moduł Wi-Fi, który pozwala na zdalną komunikację, odczyt oraz regulację parametrów.

Przyłącze zewnętrznego źródła ciepła

Czasami zdarza się że klient posiada własną pompę ciepła lub jakieś inne źródło ogrzewania, np. podgrzewacze solarne. W takiej sytuacji na życzenie klienta instalujemy w ścianie zewnętrznej basenu króćce podłączeniowe do których można te źródła ciepła podpiąć i z nich korzystać. W środku maszynowni zainstalowany jest By-Pass, który umożliwia regulację przepływu, i dostosowanie go do wymaganej wielkości.

Przeciwprąd

To urządzenie, które instalujemy w basenie w celu umożliwienia pływania w miejscu. Główną funkcją przeciwprądu jest generowanie przepływu wody podczas pływania w miejscu, dzięki czemu zapewnia on odczucie pływania w przeciwnym kierunku, co umożliwia trening wytrzymałościowy, poprawę kondycji fizycznej i zwiększenie ilości spalonych kalorii podczas jednego treningu. Ogromną zaletą przeciwprądu jest również umożliwienie pływania w basenie o kompaktowych wymiarach. Dzięki niemu nie potrzebujemy basenu o długości 12 czy 25 metrów by wykonać solidny trening. Już w basenie o długości 6 metrów możemy ćwiczyć wytrzymałościowo, możemy pracować nad poprawą techniki pływania, nad stylem i szybkością. Przeciwprąd zapewnia dodatkową zabawę i zwiększa przyjemność z użytkowania basenu. Montowane przez nas urządzenia posiadają funkcję masażu. Wystarczy, że jednym ruchem zmniejszymy przepływ wody i dodamy bąbelki. To pozwoli odprężyć zmęczone i spięte mięśnie, poprawi krążenie i poprawi ukrwienie skóry.

Zarówno nasze baseny kontenerowe jak i baseny modułowe MODU POOLS mogą być wyposażone w przeciwprąd. W INIFNITY POOLS postawiliśmy na jakość instalowanych urządzeń i zdecydowaliśmy się na produkty polskiego producenta LEPSOD. Są one w całości wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej która nadaje im bardzo atrakcyjny i ekskluzywny wygląd. Ponadto stal nierdzewna jest niezwykle trwała i zapewni bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Włączanie przeciwprądu odbywa się za pomocą przycisku piezoelektrycznego zamontowanego w korpusie urządzenia. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które daje nam możliwość włączania i wyłączania urządzenia w dowolnym momencie.

Oferujemy dwa warianty przeciwprądu – z dyszą pojedynczą lub z dysza podwójną o zwiększonym przepływie. Dodatkowo do wyboru oferujemy kilka rodzajów pomp, które różnią się prądem zasilania 230V lub 400V oraz mocą od 2,2kW do 5kW.
Im mocniejsza pompa tym większa jest wydajność i większy przepływ wody. Z kolei im większy przepływ tym płynięcie pod prąd sprawia nam większą trudność i wymaga większego zaangażowania w trening.

MASAŻ WODNY

Bardzo ciekawą propozycją dla osób poszukujących relaksu i odprężenia w basenie jest instalacja systemu masażu. Montujemy go w schodkach basenowych w modelach INFINITY 4 oraz INFINITY 6.
Układ masażu składa się z 4 dysz wyposażonych w dysze Venturiego, wydajnej pompy o mocy 2,2kW oraz systemu rur i zaworów. Woda zasysana jest dyszą ssącą przez pompę i wyrzucana pod dużym ciśnieniem do basenu. W praktyce układ 4 dysz tworzy dwa stanowiska masażu i jest bardzo ciekawą atrakcją umilającą pobyt w basenie.

baseny z kontenerów

Wylewka

Wylewka ze stali nierdzewnej jest ciekawym elementem będącym jednocześnie masażem oraz atrakcją wizualną basenu. Możemy zainstalować ją na dowolnym boku basenu aby jak najbardziej pasowała do otoczenia. Wylewka basenowa dodaje uroku i elegancji basenowi, zwłaszcza gdy jest wykonana z eleganckiego materiału, takiego jak stal nierdzewna. Dzięki temu tworzy niepowtarzalny stylowy klimat, który z pewnością przyciągnie uwagę i zrobi wrażenie na Twoich gościach. Woda płynąca z wylewki basenowej daje uspokajający dźwięk, który może wprowadzić Cię w stan relaksu i odprężenia. Dzięki temu korzystanie z basenu staje się jeszcze bardziej przyjemne i relaksujące. Wylewka basenowa pełni również rolę relaksującego masażu. Woda wypływająca z wylewki wywiera niewielkie ciśnienie na ciało, co może przynieść ukojenie i złagodzić napięcie mięśniowe. Jeśli z basenu korzystają dzieci, wylewka będzie dla nich dodatkowym elementem zabawy, która dostarczy im wiele radości. Dzieci uwielbiają bawić się strumieniem wody na wszystkie możliwie sposoby. Wylewka basenowa pełni również jedną bardzo praktyczną funkcję: napowietrza wodę, co pomaga w utrzymaniu jej czystości. Dzięki temu woda w basenie jest lepiej natleniona, a to przyczynia się do redukcji ilości bakterii i glonów. Oznacza to, że basen będzie wymagał mniejszej ilości chemikaliów, co z kolei wpłynie korzystnie na zdrowie i środowisko.

Włączanie wylewki odbywa się za pomocą pilota, tego samego którego używamy do włączania i wyłączania oświetlenia w basenie.
Wylewka zasilana jest osobną pompą i wraz z systemem rur i zaworów tworzy zupełnie oddzielny układ w basenie.

Przykrycie basenowe

Przykrycie basenowe pełni bardzo ważną funkcję w utrzymaniu basenu w dobrej kondycji oraz w zapewnieniu bezpieczeństwa użytkowników. Przykrycie basenowe chroni wodę przed zanieczyszczeniami, takimi jak liście, gałęzie, pył czy owady, które mogą wpadać do basenu. Dzięki temu woda pozostaje czystsza i wymaga mniejszej ilości chemikaliów, co wpływa korzystnie na środowisko oraz na budżet domowy. Redukuje też znacznie parowanie wody z powierzchni basenu, co pozwala na zmniejszenie strat wody i zmniejszenie kosztów eksploatacji. Przykrycie basenowe chroni basen przed szkodliwym promieniowaniem UV, które może wpływać niekorzystnie na jakość wody oraz na trwałość i wygląd elementów basenu, takich jak liner np. folia basenowa. Przykrycie basenowe, zwłaszcza bezpieczne/zimowe przykrycie może stanowić dodatkową barierę ochronną dla dzieci i zwierząt, którzy mogą przypadkowo wpaść do basenu i nie umieć się z niego wydostać. Przykrycie basenowe może zapobiec takim sytuacjom i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników basenu. Stosowana przez nas folia termiczna oraz rolety z pcv posiadają właściwości izolacyjne i mogą pomóc w zwiększeniu temperatury wody w basenie. Zwłaszcza w naszym klimacie, w którym bardzo chłodne noce przeplatają się z gorącymi dniami, zastosowanie przykryć termicznym ma ogromne znaczenie. Nagrzana w dzień woda basenowa chroniona przykryciem basenowym nie wyziębia się szybko a to sprawia, że korzystanie z basenu jest bardziej komfortowe, a sezon kąpielowy może zostać przedłużony.

Folia termiczna

Folia termiczna na zwijaku ze stali nierdzewnej – jest to najpowszechniej stosowane przykrycie basenowe. Folia termiczna wykonana jest z polietylenu o grubości 400 mikronów o specjalnej strukturze pęcherzyków powietrza. Dzięki specjalnej strukturze folia ta jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie bardzo elastyczna. Pęcherzyki powietrza w strukturze folii zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną, co pomaga utrzymać ciepło w wodzie basenowej redukując koszty ogrzewania. Folia ta ma również zwiększoną odporność na działanie promieni UV, co zapewnia dłuższą żywotność i minimalizuję potrzebę częstej wymiany.

Zwijak ze stali nierdzewnej

Folia termiczna nawinięta jest na wykonywany przez nas od podstaw zwijak. Cały wał na który nawijana jest folia wykonany jest ze stali nierdzewnej a do zwijania folii służy ręczne robiona kierownica, również w całości wykonana ze stali nierdzewnej. Jest on wykonana z niezwykłą starannością, i stanowi atrakcyjną ozdobę basenu. Użyte do produkcji zwijaka materiały najwyższej jakości, gwarantują jego trwałość i niezawodność.


Obudowa folii termicznej

Nasza autorska obudowa folii termicznej to rozwiązanie, które pozwoli Ci skutecznie ukryć folię termiczną i chronić ją przed szkodliwym promieniowaniem UV, nie zasłaniając przy tym pięknego widoku z basenu. Wykorzystaliśmy najlepsze materiały, aby stworzyć elegancki element, który harmonijnie wkomponuje się w całość Twojego basenu. Obudowa została wykonana z wysokiej jakości aluminium polakierowanego proszkowo, dopasowanego kolorystycznie do basenu. Pokrywa obudowy, wykończona deską kompozytową, w identycznym stylu co basen, podnoszona jest pneumatycznie przy użyciu siłowników. Dzięki temu obsługa jest łatwa i bezproblemowa.Aby przykryć basen folią termiczną, wystarczy otworzyć pokrywę obudowy, a następnie rozciągnąć folię na powierzchni wody, po czym pokrywę zamykamy. W przypadku chęci odkrycia basenu, proces jest jeszcze łatwiejszy – po prostu otwieramy pokrywę obudowy i zwijamy folię przy użyciu kierownicy. Obudowa folii termicznej to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również ważny element dekoracyjny, który w znaczący sposób wpłynie na całościowy wygląd Twojego basenu. Serdecznie polecamy zakup naszej obudowy, aby cieszyć się pięknym widokiem z basenu bez żadnych przeszkód.


Automatyczna roleta basenowa

Roleta basenowa jest najbardziej luksusowym, efektownym i trwałym sposobem na pokrycie basenu. Profile PCV używane do produkcji rolet, są specjalnie przeznaczone do basenów kąpielowych. Ich odpowiedni kształt i skład chemiczny zapewniają wygodę użytkowania oraz odporność na wodę basenową. Zapobiega parowaniu wody, zmniejszając straty ciepła i umożliwiając oszczędność energii nawet do 90%. Powietrze zamknięte w komorach rolety zapewniaja dobrą izolację termiczną i wyporność, co pozwala na pływanie po wodzie bez potrzeby prowadnic. Połączone ze sobą profile tworzą sztywną pokrywę na powierzchni wody, stanowiąc ochronę przed wpadnięciem do wody. Końcówki profili są szczelnie zamknięte przez specjalnie ukształtowane zatyczki. Roleta najczęściej montowana jest ze zwijakiem z silnikiem elektrycznym.


Rolety basenowe

mogą być montowane na zewnątrz, na obrzeżu basenu lub pod wodą. W przypadku montażu rolety na koronie basenu, podczas rozwijania roleta opada na wodę i przesuwa się po tafli do momentu aż zakryje całe lustro wody.


Roleta podwodna

jest w całości ukryta pod wodą. W momencie rozwijania rolety, jej panele kolejno wynurzają się z pod wody i przesuwają po tafli wody do momentu przykrycia całej jej powierzchni. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne ponieważ, niewidoczna roleta nie burzy widoku minimalistycznego basenu, a sam proces wynurzania rolety z pod wody jest bardzo efektowny. Dodatkowo roleta która jest schowana pod wodą nie jest wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że zwiększona jest jej trwałość.